ABD KONSOLOSLUĞU'NA SALDIRI

 abdkonsoloslugusaldiri İngiliz BBC "son dakika" olarak duyurduğu çatışma haberinde, İstanbul'daki Amerikan Konsolosluğu'na saldırı yapıldığını duyurdu. En az üç polis memurunun hayatını kaybettiğini ifade eden BBC, olayın konsolosluğun hemen yakınında geliştiğini ve polise ateş açılarak meydana geldiğini yazdı. BBC internet sitesinden verdiği haberde, İstanbul'da olayın meydana geldiği bölgede bulunanlardan da bir bilgileri varsa BBC'ye ulaştırmalarını istedi.

CNN International'ın da yaşanan çatışmayı "son dakika" gelişmesi olarak duyurdu. CNN internet sitesinden verdiği haberde, ikisi polis olmak üzere dört kişinin Amerika Konsolosluğu yakınında yaşanan çatışmada öldüğünü yazdı. Haberde, polise ateş açıldığı polisin de karşılık verdiği ifade edilirken şu anda yerde de üç ceset yattığı belirtildi. Dünya'nın en çok takip edilen haber ajanları da Amerika Konsolosluğu dışındaki çatışmayı son dakika olarak abonelerine geçti.

Associated Press haberinde, "Silahlı saldırganlar İstanbul'daki Amerika Konsolosluğu önünde polise ateş açtılar ve polis de karşılık verdi. Doktordan alınan açıklamaya göre en az iki polis memuru hayatını kaybetti" ifadelerini kullandı.

Reuters de "son dakika" olarak geçtiği haberde, "İstandul'da Amerikan Konsolosluğu yanında yaşanan çatışmada, polise ateş açıldı ve polis de karşılık verdi. Üç polis memuru hayatını kaybetti" ifadelerini kullandı. Reuters, Ankara'daki Amerika Konsolosluğu ile görüştüklerini ve Ankara'nın durumdan haberi olduğunu ancak bir açıklama yapmadığını ifade etti.haberturk

0 Yorum: